Sozvočja ritmov in glasov v kulturah sveta - dobrodelni koncert za pomoč živalim

4. 6. 2014
Deli
Sozvočja ritmov in glasov v kulturah sveta - dobrodelni koncert za pomoč živalim

Dobrodelni koncert za pomoč ogroženim živalim na poplavljenih področjih v Bosni bo v ponedeljek, 9. junija 2014 ob 20. uri, na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani (Ižanska c. 12).

Ansambel Vedun in katedra Veduna ter njeni tečajniki pogosto priskočijo na pomoč ogroženim živalim. Tudi ob žledolomu v februarju in ob balkanski ujmi v maju so zasnovali več akcij. V juniju pa vabijo na dobrodelni koncert, saj lahko z vašo pomočjo zberejo še več prepotrebne pomoči.

Živali so prav tako čuteča bitja kot ljudje.

V kriznih časih se njim godi še mnogo slabše kot ljudem, humanitarna pomoč pa jih običajno zadnja doseže ‒ če sploh. Ob zadnjih poplavah na Balkanu, se je z namenom pogati prizadetim zbralo nekaj akademskih in poklicnih glasbenikov oz. skupin, ki vas bodo na krilih pestrih glasov in ritmov predklasičnih, ljudskih in klasičnih glasbil različnih časov in kultur popeljali s seboj po celinah in deželah sveta. Glasbeni svet je zelo raznolik in čudežen.

Uživajmo skupaj z željo, da bi bila radosti in blagostanja trajno deležna vsa bitja na Zemlji.

Prva zbrana finančna sredstva katedere Veduna so tečajniki in prijatelji 24. maja že odnesli za ljudi in živali na poplavljena področja v Sanski Most in prizadete okoliške vasi. In tudi po koncertu bo tako z nabranimi darovi ‒ iz rok v roke. Vsak dar ‒ eno življenje.

IZVAJALCI:

  • MOJCA ZLOBKO VAJGL (harfa)
  • BORIS ŠINIGOJ (arabska lutnja)
  • ANSAMBEL VEDUN - Mira Omerzel ‒ Mirit (glas, grški buzuki, sibirski čartan, havajske ukulele, indijanska flavta quena, slovanski šamanski boben), Tine Omerzel Terlep (glas, grleno alikvotno petje, vietnamska piščal, arabsko-balkanski def, školjka, drumlica, arabska džemba, egipčanska darabuka), Mojka Žagar (glas, kitajska okarina, arabsko-balkanski def, slovanski šamanski boben), Igor Meglič (grški buzuki, arabski gimbri/sibirski igil, balkanska tarabuka)
  • TROBILNI KVINTET CONTRAST - Gregor Turk (trobenta), Blaž Avbar (trobenta), Jože Rošer (rog), Žan Tkalec (pozavna), Uroš Vegelj (tuba)
  • TRIO 3o3 - Uroš Usenik (kitara), Gregor Cvetko (kontrabas), Katja Stare (flavta)
  • JASMINKA TOMAŠ: recitiranje vedskih stihov za dobrobit življenja na Zemlji

ORGANIZATORJI VABIJO AKADEMSKE GLASBENIKE, DA SE JIM V TEJ AKCIJI ŠE PRIDRUŽIJO.

PROGRAM:

  1. Boris Šinigoj: Perzijska ljubezenska pesem Dokhtar-e Boyer Ahmadi in arabska muwašah Billadi Askara (arabska lutnja)
  2. Ansambel Vedun: Po slovanskem svetu (staroslovanski čartan, drumlica humus in šamanski boben)
  3. Ansambel Vedun: Arabske in tuvanske (arabski gimbri/sibirski igil, grleno alikvotno petje)
  4. Ansambel Vedun: Bizantinska, grški ritmi in sozvočje glasov (grški buzuki in balkansko-arabska defa ter buzuki kot kristalna harmonika)
  5. Jasminka Tomaš: Kratka recitacija vedske priprošnje v sanskrtu za obilje na Zemlji
  6. Ansambel Vedun: Tibetanska mantra nesmrtnosti (ob himalajski pojoči skledi)
  7. Mojca Zlobko Vajgl: C. Salzedo: Chancon dans la nuit / Nočni sanson, M. M. Ponce: Intermezzo, M. Tournier: Au matin / Jutro (harfa)
  8. Ansambel Vedun: Zdravljenje razglašenega prijateljstva med ljudmi in živalmi z balkanskimi, kitajskimi, dalmatinskimi, ciganskimi in havajskimi melodijami (grški buzuki, havajske ukulele, balkanska defa, kitajska okarina, vietnamska piščal)
  9. Trio 3o3: Od evropske klasike do Brazilije (flavta, kitara, kontrabas)
  10. Trobilni kvintet Contrast: Werner Pirchner: Do You Know Emperor Joe? / Končna intrada, Na deželi, Ples salmonel, Ozkotirna železnica (trobenti, rog, pozavna, tuba)
  11. Ansambel Vedun: V ritmih Zemlje in življenja (indijanska flavta quena, sibirski šamanski bobni, arabska džemba, egipčanska darabuka)

Na spodnjih povezavah najdete informacije o akcijah katedre Veduna za živali

facebook.com/notes

facebook.com/media

facebook.com/notes/katedra-veduna/pomoč-živalim-ki-se-jim-v-času-ujme-običajno-godi-še-slabše

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja