Snježana Ristić: »V vsakem trenutku lahko v sebi prižgemo iskro življenja!«

10. 5. 2016
Deli
Snježana Ristić: »V vsakem trenutku lahko v sebi prižgemo iskro življenja!« (foto: Osebni arhiv)
Osebni arhiv

Živite svoje sanje ali ste nanje popolnoma pozabili? Kaj je vaše poslanstvo? Imate kontrolo nad svojim življenjem? Koga vidite, ko se pogledate v ogledalo?

To se je pred leti spraševala tudi Snježana Ristić, certificirani transformativni DreamBuilderCoach LifeMastery inštituta iz Los Angelesa. Po težki osebni izkušnji, ko je izgubila skorajda vse – premoženje, družino in samopoštovanje, se je pred štirimi leti, pri svojih 60-tih, odločila stopiti na novo pot, pot k uresničitiv svojih sanj in sreče.

»Ko se mi je življenje začelo sesuvati v prah, sem imela le dve možnosti. Ali se vdam in se sesujem še jaz ali pa začnem živeti. Pristala sem v samskem domu, s sobico, skupnimi stranišči in izkaznico za knjižnjico. Tam sem naletela na intervju z Marry Morrisey, eno vodilnih učiteljic osebnostne rasti v svetu. Morriseyeva je omenjala tudi Dr. Wayna Dyerja, zato sem si še isti dan izposodila njegovo knjigo in ko sem jo prebrala, sem začutila da je to pot, na katero moram stopiti in dr. Dyer je bil moj prvi učitelj s katerim sem se srečala v živo", se spominja Snježana.

Podala se je na intenzivni 3-mesečni »DreamBuilder« seminar, ustanovila Zavoda za razvoj človeškega potenciala - Kvantni uspeh in postala motivacijska, inspirativna trenerka in mednarodna govornica, ki je za svoje delo prejela tudi Life Mastery Achievement Award. Njena želja in misija je, milijonom ljudi po svetu pokazati, kako poseči za izjemnimi rezultati na vseh življenjskih področjih, v zdravju, v odnosih, v poslovnem okolju ter kako lahko prevzeti kontrolo nad lastnim življenjem.

»Ljudje kmalu pozabimo na svoje sanje, saj se ne čutimo dovolj vredni, da bi lahko živeli življenje po lastni meri in nameri. Največkrat se tega začnemo zavedati, ko nas neka življenjska situacija prisili, da se zazremo vase: bolezen, izguba bližnjega, izguba službe, materialnih dobrih,... Ko se nam to začne kazati še na fizični ravni, kajti telo je odraz naše notranjosti, potem naše življenje resnično potrebuje in kliče k spremembi,« pravi sogovornica. A kako se tega lotiti?

Prvi korak k spremembi je zavedanje
»Ljudje se ne zavedamo, da se ne moremo izogniti spremembi. Sprememba je neizogibna, a hotena sprememba je izbira. To, da se spremenimo po lastnem načrtu, je prvi korak v vodeno spremembo,« poudarja motivacijska govornica in pri tem opozarja tudi na to, da moramo biti pripravljeni na osebne ovire. »Na nezaupanje v lastne zmožnosti, na to da zunanjim okoliščinam pripisujemo moč nad nami, da ne znamo poiskati in sprejeti pomoč...Ljudje lahko svojo življenjsko situacijo in sebe spremenimo v vsakem trenutku. Ne glede na leta, lahko v sebi prižgemo iskro življenja, samo verjeti moramo vanjo. Sodelujem s 83-letnim gospodom, ki piše knjigo in se uči tujega jezika, ker si želi potovati po svetu,« pripoveduje predavateljica.

Unikatnega pravila ni
A za ta nepopisen občutek miru, varnosti, izpolnjenosti, radosti, ki ti jih nobena oseba, okolje, država, ne morejo dati, je potrebno stopiti na pot. »To je življenjsko dolga pot, do zadnjega diha, a nove rezultate, uspehe, lahko dosežemo čez noč, v nekaj mesecih... tukaj ni pravila, ker smo preveč unikatni in edinstveni, da bi en recept veljal za vse. Vendar se splača potruditi, ker življenje zares postane vredno nas samih. Moj recept za srečno življenje je, da zaspiš dobre volje, se zbudiš dobre volje in ustvarjaš dobre volje. In ne nazadnje, ko živimo svoje sanje, dajemo dovoljenje in omogočamo vsem okoli nas, da živijo svoje sanje,« je sklenila Snježana, avtorica številnih transformativnih programov, ki ji boste lahko v živo prisluhnili na trodnevnem seminarju 3.-5. junija 2016 v Ljubljani, kjer se boste spoznali strategije in orodja, kako spremeniti svoje življenje in uresničiti svoje sanje. Več informacij najdete na spletni strani snjezanaristic.si. Moč je v vas, uskladite se z zakoni vesolja.

Novo na Metroplay: O psihiatriji in duševnih motnjah | Anica Gorjanc Vitez