Deepak Chopra: "Moč družbenih omrežij lahko uporabimo za zdravo ali destruktivno evolucijo."

13. 7. 2016
Deli
Deepak Chopra: "Moč družbenih omrežij lahko uporabimo za zdravo ali destruktivno evolucijo." (foto: Profimedia)
Profimedia

Duhovni učitelj Deepak Chopra je mnenja, da lahko s pomočjo družbenih omrežij izboljšamo sami sebe, prav tako pa imajo potencial, da razširijo globalen premik k bolj zavestni prihodnosti, če jih uporabljamo za prave namene. 

Deepak Chopra:

Družbena omrežja so evolucija človeške zasveti. So podaljški naših umov. Ko so informacije podane na omrežja, vplivajo na misli drugih. Družba se tako skozi družbena omrežja premika v smer planetarnega uma. To moč, ki jo imajo, lahko uporabimo za najbolj zlobne namene ali pa jih uporabimo zato, da združimo svet v smeri miru, harmonije, trajnosti in pravice. Odvisno je od nas. Če prepoznamo moč tehnologije, s katero se lahko pozdravimo, potem se bomo.

Če navedem primer, sedaj bom nekaj objavil na družbenih omrežjih, kar bo inspiriralo nekaj ljudi, te bodo naredili enako naprej in čez šest ur bo ta sreča razširjena po celem svetu. To je moč dinamičnih omrežij. Prav tako ni etičnih, rasnih in geografskih mej in lahko ljudi končno združimo s preseganjem vseh mej.

Da pa lahko živimo polno in zavestno življenje, si moramo razdeliti čas v dnevu na: spanje, fizično aktivnost, meditacijo in na čas za družbena omrežja. Ustvarite si čas namenjen temu in se osredotočite nanj, to je edini način, da vam družbena omrežja ne prevzamejo življenja popolnoma.

Želim si, da bi bilo na družbenih omrežjih več kolektivne kreativnosti, reševanja problemov, blaginje, kolektivnih namer, katere si želimo v svetu. Potrebujemo kritično maso ljudi, ki stopijo skupaj kot en planetarni um. Ne moremo ustaviti razvoja tehnologije – lahko pa ga uporabimo za dobro. Dober primer pomoči je tudi Avstralija, kjer so pričeli s programom, kjer so iskali najstnike na družbenih omrežjih, ki so kazali znake depresije in poskusov samomora, in tako so rešili kar nekaj življenj. Moč interneta je, da lahko prosimo za pomoč, dajemo pomoč, in jo dobimo.

Nespodbudno pa je število ljudi, ki na omrežjih kreirajo sovražnost. Družbena omrežja odražajo človeško stanje, tega ne moremo zakriti. Ne moramo se bojevati s temačnostjo, lahko pa doprinesemo luč. Če želite, da se nekaj spremeni, premislite, kako ste lahko ta sprememba vi. In s pomočjo družbenih omrežij lahko ustvarjate spremembe, pomagate ljudem, zbirate denar, ustvarite svoj posel itd. Socialni mediji so lahko naš zaveznik, nikakor pa niso zamenjava za zavestno in osebno komunikacijo. Z njimi lahko ustvarimo zdravo ali destruktivno evolucijo. Usoda planeta bazira na tem, da sežemo nad ozke interese bogatih in multinacionalnih korporacij. Potrebno je ustvariti družbo humanosti. Zakaj ne bi uporabili družbenih omrežij za širjenje ljubezni, znanja in pozitivnih sprememb? Moč je v naših rokah.

Vir: mashable.co, huffingtonpost.com

Ana Vehovar

Novo na Metroplay: O psihiatriji in duševnih motnjah | Anica Gorjanc Vitez