K spremembi nas prisili naša duša, pravi Karel Gržan.
Govorite o temi v svetu, ki je še hujša od temačnosti srednjega veka. Kako bi se morali boriti proti njej, kakšni ukrepi bi bili učinkoviti? Kdo bi moral imeti tu glavno vlogo – Cerkev ali družba?
Politika nas ne bo spremenila, tudi religioznost ne. Sam se moraš prebuditi, prepustiti evolucijskemu gibanju. Spremeni sebe in po tebi se bosta začela spreminjati čas in prostor. K spremembi nas prisili naša duša. Zunanji zgledi so zelo pomembni, so spodbuda in rešitev pred osamljenostjo.
Sprememba mora priti iz bazične prebujenosti. Manipulacija teh elektronskih frekvenc se v nas tako oklepa prav zato, ker nas želi obdržati poneumljene in omrtvičene, zaradi bojazni, da se bomo prebudili. Kajti čas je, da se prebudimo. Če bi se povrnili k materi Zemlji, k potokom, k svetim prostorom in krajem in spisom vseh religij, k svetim močem in zakramentom, ki jih imamo v cerkvi, bi ... Veste, v interesu božjega duha je, da prebije, da prebudi evolucijsko gibanje. In tu se mora vsak posameznik iztrgati od motilcev pozornosti in se zateči v zavetje svetih mest v okolici, k svetim hramom in prostorom, ki so pozabljeni. Treba je biti zelo skromen, da ne bi naredili nove religije, novega fanatizma, temveč bi bil to res žuboreč potok, ki narašča, se krepi in prinaša življenje.
- Iz intervjuja: Pater Karel Gržan: "Zahodni svet je lačen duha. Če bi bila Cerkev v pravi prisotnosti, se to ne bi moglo zgoditi."
Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj