Praktični napotki za manifestiranje želja

27. 4. 2014
Deli
Praktični napotki za manifestiranje želja

Z nekaj malega korekcije in dopolnitve zgolj na novo obujenih starodavnih učenj, o kateri piše priljubljena Skrivnost, lahko vendarle rečemo, da je uresničevanje želja še kako mogoče.

In da bi ta princip udejanjali tudi v svojem življenju, nam seveda ni treba študirati vse obstoječe literature in brezglavo slediti naukom, ki jih morda niti ne bomo najbolje razumeli.

Dovolj je, da prisluhnemo tihemu glasu v nas samih.

Naše izvorno bitje veliko bolje pozna in se teh neizmernih moči zaveda praktično od nekdaj. Zgolj od nas pa je odvisno, ali smo temu vrelcu neskončnih možnosti pripravljeni prisluhniti in jim zaupati.

V proces manifestiranja želja se zato vključimo z vsem svojim bitjem. Pri tem so nam lahko v pomoč številna orodja, ki so jih mnogi pred nami že s pridom in po njihovih pričevanjih uspešno uporabljali. Če nam je doslej tako že uspevalo določene rezultate dosegati s pomočjo avtosugestij, ki prek zavestnega le z vztrajnostjo in le počasi pronicajo v nezavedno, lahko njihovo moč stopnjujemo tako, da si jih predstavljamo tudi v sliki in občutjih – torej jeziku, ki je nezavednemu veliko bližje.

Eno takšnih orodij in pripomočkov, ki se na tem mestu kar samo ponuja, je zato vizualizacijska plošča, ki jo je populariziral film Skrivnost, zagotovo pa je idejo o njej navdahnila slikarska tehnika kolaža, ki sta jo prakticirala velika ustvarjalca in umetnika Pablo Picasso in Georges Braque.

Kaj je plošča za vizualizacijo?

Kreativnost pomeni ustvarjanje, s povezovanjem najbolj priljubljenih tehnik materializiranja želja – vizualizacije in afirmacije – pa dobimo še učinkovitejše orodje za kreiranje, t. j. ploščo za vizualizacijo. Skozi vizualni kolaž si najlažje naslikamo tisto življenje, ki bi ga radi živeli, pa čeprav se na začetku dela z vizualizacijsko tablo tega niti niste zavedali.

Na svoj vizualizacijski pano lahko lepite fotografije, ilustracije ali izrezke iz časopisa. Seveda bi izbrane slike morale biti tiste fotografije, ki vas navdihujejo in prikazujejo vzdušje, idejo ali motiv, ki v vas zbujajo pozitivna občutja. Pri tem ni nujno, da fotografija prikazuje nekaj povsem specifičnega, veliko pomembnejše je, da ste fotografijo izbrali spontano in skladno z občutji, ki jih v vas poraja.

Iz kupa skupaj zbranih fotografij zato izberite le tiste, ki so najbolj inspirativne, kar pomeni, da globoko v vas nagovarjajo vaše najgloblje želje in hrepenenja. Na slikah so tako lahko prilike tega, kar želite postati, imeti, delati ali pa prikazujejo kraje in mesta, ki si jih želite videti ali tam celo bivati. Pustite svoji domišljiji prosto pot in je z ničimer ne omejujte. V središče plošče lahko postavite svojo sliko ali pa, še bolje, svoj lik zalepite na prav vsak motiv, ki predstavlja vizualizirano situacijo.

Če so torej vaš cilj višji prihodki, lahko izberete motive iz življenja, ki so skladni s stanjem blagostanja. Pri sestavi svoje table želja si lahko pomagate tudi z izpraševanjem o tem, kaj bi npr. počeli drugače, če bi bilo želeno stanje že uresničeno. Kje bi živeli (država, mesto, mestna četrt ali celo ulica), kam bi potovali, kako bi bili videti, kaj bi imeli in kaj delali, s kom bi se družili ... Ob vsem tem pa pozorno spremljali tudi najbolj pretanjene občutke in morebitne odpore do teh novih idej.

V tej fazi ne dovolite malim in velikim strahovom, še manj pa sodbam o upravičenosti vaših želja, ki najverjetneje izvirajo iz dvomečega uma, da vas v sanjanju o mogočem ovirajo.

In bodite vztrajni – po Louise L. Hay najmanj 21 dni, po drugih virih pa še raje od šest do osem tednov. To je namreč čas, ki je potreben, da si prenehate nezavedno oporekati in se navzamete novih navad (in prepričanj). Ko je to obdobje mimo, naj bi po učenjih Skrivnosti ploščo sneli in jo spravili nekam, kjer je ne boste imeli več stalno na očeh.

In kot v svoji knjigi svetuje tudi Martin Kojc, zdaj nanjo povsem pozabite (in željo – kot kakšnega goloba pismonošo – izpustite). Nanjo bi se morali spet spomniti šele takrat, ko se bodo želje, prav počasi in postopno, začele tudi zares uresničevati. Da je včasih za to potreben čas? Seveda. A kaj je to proti večnosti ...

Nataša Zupanc

Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj