Ste vedeli, da obstajajo različni tipi osamljenosti?

2. 5. 2022
Deli
Ste vedeli, da obstajajo različni tipi osamljenosti? (foto: profimedia)
profimedia

Se počutite osamljeni? Da bi se bolje razumeli in si pomagali, je dobro vedeti, kateri tip osamljenosti čutite.

Osamljenost je pogosta ovira na poti do polnega, srečnega življenja. Občutek se lahko pojavi iz različnih vzrokov. Če se želite bolje razumeti in si pomagati je pomembno, da razumete, od kod vaša osamljenost izvira. Preverite, kateri so različni tipi osamljenosti.

Nova situacija

Morda ste se ravno preselili, zamenjali službo ali v življenje sprejeli druge spremembe, zaradi katerih se počutite osamljeni. Pomagajte si tako, da v novih situacijah prepoznate vse, kar je dobrega in se osredotočite na to. V novem mestu poiščite kotičke, ki so vam všeč in se tam redno odpravljajte. Preizkusite zabavne aktivnosti. V službi pristopite do novih sodelavcev in jim dajte priložnost.

Drugačnost

Poznate sicer veliko ljudi, a se počutite popolnoma drugačni od njih? Tudi to lahko vodi v osamljenost. Pomembno je, da ostajate zvesti sebi in se ne spreminjate za druge, saj tako lahko situacijo še poslabšate. Odpravite se na dejavnosti, ki vas zanimajo ali se pridružite zanimivim društvom. Tako je več možnosti, da spoznate ljudi, ki razmišljajo podobno, kakor vi.

Samsko življenje

Pogosto se ljudje počutimo osamljeni takrat, kadar nimamo partnerja. Pomembno je spoznati, da partner ni tisti, ki bo te občutke spremenil. Osredotočite se nase, gradite sebe. Prava oseba bo prišla ob pravem času.

Življenje brez hišnih ljubljenčkov

Živali nam nedvomno polepšajo dneve. Nekateri ljudje imajo tako močno povezanost z živalmi, da se počutijo osamljeno takrat, ko nimajo hišnih ljubljenčkov. Ste med njimi tudi vi? Hišni ljubljenčki so velika odgovornost in pogosto se zgodi, da zanje preprosto nimamo pogojev. Pomagajte si tako, da obiščete bližnje zavetišče in delate družbo nikogaršnjim živalim.

Premalo časa zase

Čeprav na prvo žogo zveni nesmiselno, se lahko pogosto počutimo osamljeno tudi takrat, ko si vzamemo premalo časa zase. Če tako vrsto osamljenosti prepoznate tudi pri sebi, v svoje načrte obvezno vključite čas zase. Odpravite se v naravo, meditirajte, počnite nekaj, kar vas veseli.

Pomanjkanje zaupanja

Včasih se zgodi, da imamo veliko prijateljev, a nobenemu zares ne zaupamo. Tudi to lahko vodi v osamljenost. V kolikor se to dogaja tudi vam, se osredotočite na izvor vašega nezaupanja. Je težava res v drugih ali imate sami težave z zaupanjem, ki jih morate razrešiti?

Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj