Živeti samo navzven je čisti nesmisel

18. 12. 2015
Deli
Živeti samo navzven je čisti nesmisel

Živimo dvojno življenje: vpeti smo v življenje navzven, ki ga zaznavamo s fizičnimi čutili, a hkrati v nas obstaja tudi notranji svet, notranji prostor, ki je fizičnim čutom nedostopen. Naše zunanje življenje je omejeno zgolj na to, kar lahko opazujemo in se da izmeriti, zato osredotočeni navzven ne moremo videti svojega bistva, v katerem se skriva resnični smisel našega obstoja.

Toda ali je to, kar lahko izmerimo, res vsa resnica? Ali morda obstaja še nekaj bolj resničnega, kar se da občutiti? Vsi stari sveti spisi nam posredujejo informacijo, da je človek ustvarjen od Boga, Absoluta, Vira. Ta je nedostopen fizičnim čutom, lahko pa ga doživimo – toda ne z razmišljanjem in opazovanjem, ampak le s srcem.

Prav tako nam posredujejo napotek, da moramo svoje resnično bistvo iskati znotraj sebe. V dobi znanosti in tehnologije smo postali odtujeni ne le drug od drugega, temveč tudi od sebe, pozabili smo se umiriti in raziskati, od kod prihajajo energije, sile, moči, ki vplivajo na naše srce, misli, odprtost. Odtujeni od svojega bistva ne morete biti v stiku s svojimi naravno danimi sposobnostmi. Kako boste prepoznali in razvijali svoje potenciale, če pa ste nenehno usmerjeni v zunanji svet?

Naše celotno življenje prihaja v resnici iz notranjosti. Zunanjost je samo refleksija tega, kar je notri, zato si mora vsak duhovni iskalec prej ali slej priznati, da je živeti navzven čisti nesmisel, ki se konča s smrtjo. Na koncu ne ostane nič.

Živeti navzven pomeni živeti življenje v agoniji, ta pa ne more biti prijetna. Potrebno je torej svojo percepcijo obrniti navznoter, doživljati in okušati svoja notranja stanja, ki nimajo nobene zveze s kakršnim koli zunanjim znanjem. (Bodin)

Meditacije za odpiranje srca - Točka Bindu

Vsak ponedeljek ob 20.30 v okviru društva Bindu poteka meditacija za odpiranje srca Nadabrahma, enkrat mesečno pa tudi Bodinovo predavanje o poti srca.

Nadabrahma je stara tibetanska meditativna tehnika za umirjanje uma in misli ter prebujanja notranjega čutečega bitja. Traja 60 minut in je razdeljena v tri faze: 45 minut traja sedeči del, ki ga spremlja glasba, sledi mu 15-minutni ležeči del v tišini.

Več preberite na www.bindu.si

Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj