Vzemite si trenutek zase, zastavite si najbolj žgoče cilje in se jim v celoti predajte. Odkrijte notranjo harmonijo in ji pustite prosto pot, vaš um pa naj po napornem treningu tudi malce počiva.
Bodimo iskreni. Ne glede na to, kako zelo se trudimo biti moralni in etični, so trenutki, ko smo povsem zadovoljni sami s seboj in s svojim življenjem, redki.
Ko nam masaža nariše nasmeh na obraz, smo prepričani, da bi nas nakup novih oblačil pripeljal do stanja blaženosti. Če smo lastniki prijetnega enosobnega stanovanja, hrepenimo po hiši z velikim vrtom. Želja po več je postala način preživljanja ...
Uresničite cilj
Ljudje, ki trdijo, da ima njihovo življenje smisel – smisel pa je za občutke zadovoljstva zelo pomemben – imajo cilj, v katerega vlagajo svojo energijo, čas, trud in samodisciplino.
Življenje v revščini zagotovo ne prinaša sreče, nasprotno, najeda kakovost življenja, odnose z ljudmi, samozavest, zaupanje vase … včasih pa lahko deluje kot spodbuda za drugačen trud.
Tu ne gre za propagiranje gesla ‘revni in srečni’, temveč za poudarek dejstva, da nas denar in slava sama po sebi ne moreta osrečiti, zaradi česar je pametneje vztrajati pri zastavljenih ciljih.
Rezultati različnih raziskav kažejo, da sreča ni zgolj v užitkih, zadovoljevanju želja in kupovanju stvari, ki jih potrebujemo ali pa sploh ne. Zdi se, da dodatna količina denarja, ki ne služi več le zadovoljevanju potreb, prinese samo kratkotrajnejše občutke zadovoljstva in ne prinaša trajne sreče.
Največji vpliv na srečo ima navsezadnje to, kar je v nas, ne zunaj nas.
Besedilo: Magda Dežđek, foto: Mare Milin, za pomoč pri članku se zahvaljujemo psihologinji Olgi Petak.