Gozdovi so več kot le zatočišče pred stresnim tempom. So pravi balzam za našo dušo, telo in um.
Številne študije so pokazale, da sprehodi skozi gozdove pomembno vplivajo na stanje naše zavesti in uma, telovadne aktivnosti s sprehodi pa dodatno krepijo naše zdravje.
Cilj vsakega posameznika je doseči čim večjo harmonijo. In prav odraz tega lahko najdemo v lepoti, simetriji in divjini gozdov ter narave. Čas v naravi nas popelje v svoje lastne globine, v tišino, v občutke spoštovanja in hvaležnosti. Globlje občutke povezanost v urbanih, glasnih in kaotičnih predelih mnogo težje občutimo.
- Preberite si še: Znanstveniki obrazložili, kako hoja v naravi vpliva na možgane
V vsakdanjem življenju si pogosto ne dovolimo, da se vzbudijo naše najgloblje plasti, saj smo vpeti v strese, gozdovi pa nam lahko dajejo in povrnejo občutek povezanosti z Zemljo in globljim pomenom življenja.
Gozdovi krepijo občutenje čuječnosti in povezavo s sedanjim trenutkom. Dajo nam možnost, da si vzamemo čas za počitek, navdih, da pozabimo svoja obžalovanja iz preteklosti in skrbi za prihodnost ter v sebi dovolimo občutek osrediščenosti. V gozdovih lahko vez s svojo dušo zagotovo okrepimo.
Številni avtorji knjig o pozitivnih duhovnih učinkih gozdov trdijo, da so številne sodobne nevšečnosti in bolezni posledica posameznikove ločenosti od narave in naravnega ritma.
Povezanost z naravo namreč zmanjšuje kortizol, hormon stresa, ki lahko vodi do številnih bolezenskih stanj. Z uživanjem aktivnosti v gozdovih in prisostvovanju pri rasti gozdov (s sajenjem lokalnega drevja za obnovo ekosistemov) pripomoremo k reševanju in uravnovešenju posledic globalnega segrevanja. Študije so tudi pokazale, da ima telovadba na zelenih površinah in v gozdovih mnogo več fizičnih, mentalnih in duševnih prednosti kot v urbanih predelih.
Pa pojdimo na sprehod v gozd.
Vir: consciousreminder.com
Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj