Kaj moški išče pri ženski? Dr. Gabor Mate daje odgovor, ki mnogim ni všeč

28. 8. 2024
Deli
Kaj moški išče pri ženski? Dr. Gabor Mate daje odgovor, ki mnogim ni všeč (foto: Profimedia)
Profimedia

Dr. Gabor Mate odgovarja z dejstvi, ki jih marsikateri moški ne želi slišati.

Dr. Gabor Mate je priznani kanadski zdravnik, avtor in govorec, ki se osredotoča na področja zasvojenosti, travme, stresa in otrokovega razvoja. Rojen leta 1944 v Budimpešti na Madžarskem, je občutil vplive holokavsta, kar je močno vplivalo na njegovo razumevanje travme in njenega vpliva na zdravje.

V svoji dolgoletni karieri se je specializiral za delo z ljudmi, ki trpijo zaradi odvisnosti in duševnih motenj, ter postal zagovornik sočutnega pristopa k zdravljenju. Njegova dela raziskujejo povezave med čustvenim stresom, telesnim zdravjem in družbenimi vplivi ter so pripomogla k boljšemu razumevanju človeškega trpljenja in poti k ozdravitvi.

Preberite si še:

V podcastu, ki ga je vodila Jelena Đoković, je dr. Mate povedal resnico, ki so jo ljudje pravzaprav že dolgo slutili. Iz odzivov in komentarjev je sklepati, da marsikateremu moškemu ta ugotovitev ni všeč.

"Moškim je to težko slišati, vendar to prepoznam. Nezavedno še vedno prosimo ženske, da so naše matere."

"To je del materinstva, ki ga nikoli ne morejo izključiti, kajne?", je vprašala Jelena Đoković.

"To je del materinstva. Težava je v tem – in spet bom govoril iz svojih izkušenj – ko so bili moji otroci majhni, sva z ženo imela dva sinova, preden se je kasneje rodila najina hči. Moja žena je imela tri otroke ...”

"Vključno s tabo," je dodala Jelena Đoković.

Družina, oče, mama, otroci
Profimedia

“Dva sta bila stara 1 in 4 leta, tretji otrok pa 35 let. Energijo, ki jo je imela kot mati velikega otroka, je vzela majhnim otrokom. In to uničuje matere. Preveč je. Zaradi tega so utrujene, pod stresom, zato zbolijo za avtoimunimi boleznimi – kronično utrujenostjo, lupusom, multiplo sklerozo, kolitisom, ekcemom ... Lahko bi našteval v nedogled. To je resen problem.

Ženske v tej kulturi nosijo zdravilno energijo, moški pa jo jemljejo za samoumevno. Moralo bi biti 50/50 odstotkov. Toda moškim v tej kulturi je zelo težko priznati, da jih boli ali da so ranljivi. Samo pričakujejo, da bodo njihove potrebe samodejno izpolnjene, vendar jim je težko izraziti te potrebe in priznati svoje rane,” je zaključil dr. Mate.

Preberite si še: 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @philosophywings

Vir: Sensa.mondo.rs

Zakaj ni vseeno, kako shranjujete denar v denarnici? 5 feng šuj nasvetov za privabljanje bogastva

Novo na Metroplay: Ninna Kozorog prekinila molk | N1 podkast s Suzano Lovec