Katero čustvo je povezano z LEDVICAMI in MEHURJEM?

25. 6. 2024
Deli
Katero čustvo je povezano z LEDVICAMI in MEHURJEM? (foto: profimedia)
profimedia

Starodavne vzhodne civilizacije so že dolgo razumele povezavo med čustvi in telesom. Velikokrat telesna motnja, povezana z določenim organom, dejansko izvira iz neravnovesja v čustvih, povezanih s tem organom. 

Vsa čustva so neizogibna, fiziološko normalna in ne bodo povzročila bolezni, ko se pojavijo v vsakdanjem življenju. Kitajska medicina čustva šteje za patološka samo takrat, ko so potlačena, zadržana ali izražena na neprimeren način, pogosto brez nadzora ali izven konteksta.

Z ledvicami in nadledvičnimi žlezami je neposredno povezan STRAH

V tradicionalni kitajski medicini so ledvice povezane s strahom, ki se lahko kaže kot kronični strah ali tesnoba. Strah je čustvo ledvic in mehurja, organov, povezanih z elementom vode. Strah je normalno čustvo, vendar lahko postane kronično, če ga potlačimo in ignoriramo ter ne urejujemo stvari, ki nas spravljajo v strah.

Težave z ledvicami se pogosto pojavijo, ko se soočamo s strahom, kot je sprememba življenjske smeri ali nestabilne življenjske razmere. Ko doživimo skrajni strah, se naše ledvice trudijo zadrževati energijo in lahko se dobesedno polulamo v hlače. Nehoteno uriniranje se pogosto pojavi tudi pri tremi. Če nekdo doživi globok šok in strah, se ta lahko fizično manifestira skozi težave ledvic ali tudi mehurja. 

Zaradi strahu pade energija v telesu. Če so nadledvične žleze šibke, se telo začne ohlajati in pravilno delovanje procesov (npr. presnova) postane oteženo. Pravilna prebava se začne slabšati. Tudi težave s sluhom so lahko povezane z ledvicami. Če nas strah razjeda, se lahko torej spopadamo s težavami v ledvicah ali mehurju. 

Ledvice pa so povezane tudi s spolnim nagonom. Pomanjkanje ledvične energije se lahko kaže v pomanjkanju spolne želje. Na drugi strani spektra lahko presežek ledvične energije povzroči hiperaktiven spolni nagon.

Tudi tisti, ki se prehitro postarajo, imajo pogosto težave z ledvicami, saj ta organ uravnava proces staranja. Nekateri ljudje ohranjajo svojo mladostno živahnost vsa leta zaradi zdravega delovanja ledvic. 

Pomembno je torej, da jasno določimo, česa nas je strah in kako lahko to, kar nas spravlja v strah, uredimo. Tako lahko strah spremenimo v povsem logično čustvo, ki mu prisluhnemo in se zaradi njega premaknemo na varno. Ko se bo telo počutilo varno, se bodo lahko uredile tudi težave z ledvicami ali mehurjem.

Vir: balanceintohealth.com

Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj