To se ne zgodi ravno pogosto, tako da je presenečenje toliko večje!
V arabskem svetu se od žensk pričakuje, da prevzamejo svojo vlogo, a savdska princesa Dina Aljuhani Abdulaziz se je odločila drugače. Ta 49-letna dama je postala prava ikona v modnem svetu, znana ne le po svojem prepoznavnem slogu, temveč tudi po pogumu, da živi avtentično.
Čeprav je bila rojena v konzervativni družbi, je Dina sprejela odločitev, ki je mnoge šokirala – odločila se je, da ne bo nosila hidžaba. Na kritike je odgovorila s preprostimi besedami: "Imam pravico izbirati."
Svet jo je takoj prepoznal kot novo modno zvezdo. Rojena je bila v Kaliforniji kot hči nekdanjega savdskega ministra za telekomunikacije, Alija al Juhanija, svoje otroštvo pa je preživljala med Bližnjim vzhodom in ZDA. Odraščala je v družini, kjer je bilo izobraževanje izjemno cenjeno – njen oče je bil univerzitetni profesor, Dina pa je končala več fakultet v ZDA.
View this post on Instagram
Ljubezen do mode se je v njej prebudila že v zgodnji mladosti, ko je prvič vzela v roke britansko revijo Tatler. "Pomislila sem – kaj je to? Moram izvedeti vse!" se spominja. Njena mama, ki je oboževala lepo oblačenje, ji je bila prvi navdih. Dina poudarja, da ženske v Savdski Arabiji zelo dobro poznajo modo, vendar se o tem ne govori na glas: "Kupujejo posebne kose, spremljajo trende, vendar se ne fotografirajo, saj se to šteje za neprimerno."
View this post on Instagram
Poročena je s princem Sultanom bin Fahadom bin Naserjem bin Abdulazizom. Sama se posveča podpori ženskam na Bližnjem vzhodu, saj verjame, da so prav one tiste tihe sile, na katerih sloni družba.