Vse več je razmerij, v katerih ženska "nosi hlače". A v takšnem odnosu partnerja nikoli ne bosta zares zadovoljna.
Ko je ženska v razmerju s pretirano ustrežljivim moškim, je potisnjena v položaj vodje in zaščitnice oziroma v moško vlogo. Če je moški preveč pasiven, neodloočen in nedosleden, mora ženska stopiti v vlogo moškega. Ona postane tista, ki sprejema odločitve in mora v razmerje prinašati varnost. V takem odnosu pa nikoli ne bo zares zadovoljna.
Takšno razmerje se običajno konča z izgubo spolne privlačnosti, z zamerami in prezirom, ker so energije neuravnotežene. Moški je v pretirano ženski, ženska pa v pretirano moški energiji.
Moški, ki je v svoji primarni moški energiji, bo ustvaril okolje, v katerem se bo ženska lahko predala in se sprostila. V razmerju bo tak moški odločen. Zmogel bo voditi in postavljati zdrave meje. Ženska mu bo lahko zaupala in opustila potrebo po nadzoru, skupaj pa bosta ustvarila uravnovešen, harmoničen odnos.
Seveda je pomembno, da je tudi ženska pripravljena sprejeti zdravo moškost. Vse več žensk je zaradi preteklih travm ustvarilo nekakšen "ščit" pred moškimi; zaradi tega imajo veliko potrebo po nadzoru in vodenju ter se v razmerju želijo "boriti za oblast".
Za zdravo, zadovoljujoče razmerje je potrebno, da moški stopi v svojo moškost, prevzame pobudo in zagotovi varnost v odnosu. Ženska pa prav tako poskrbi za vodenje moškega na ženski način. Ga pomirja in prizemljuje.
Prirejeno po: Jake Woodard
Preberite si še:
- Kaj pomeni, če se s partnerjem ves čas vrtita v enakih konfliktih
- Kakšen je sploh smisel, da sem z moškim, če me ne more zaščititi pred nevarnostmi?
- "Oče bi moral s svojim vedenjem omogočiti ženski, da ima dovolj sproščeno nosečnost"