Neprimeren odnos z bivšim partnerjem pogosto prinaša nepotrebno napetost v odnose z novim partnerjem, zato je zelo dobro vedeti, kako ravnati v zadovoljstvo vseh.
Veliko je odvisno od situacije same, a ko z nekom prekinemo zvezo, je odnos najbolje postopno razrahljati ali pa ga povsem prekiniti in tako dati sebi in bivšemu partnerju možnost, da si življenje zgradi na novo ter čim prej pozdravi svoja ranjena čustva.
Dobro se je zavedati, da četudi morda naša čustva niso ranjena, ker se nam je srce v odnosu do bivšega partnerja že ohladilo, to ne pomeni nujno, da niso ranjena njegova/njena čustva. Izjemno redko je, da oba partnerja ravnodušno prekineta zvezo. Še posebej, če je zveza trajala dlje časa; eden od njiju je navadno navezan bolj kot drugi.
Številni posamezniki po prekinitvi zveze še naprej stopajo v stik z bivšimi partnerji, kar pa ni nujno koristno.
Tisti, ki se je enostransko odločil za prekinitev zveze, to včasih počne zaradi hranjenja lastnega ega ali želje po (ponovnem) izkoriščanju. Tisti, ki je bil zapuščen ali prevaran, pa želi ohranjati stike zaradi velike bolečine, ki pa se v tem primeru, zaradi vnovičnega pogrevanja čustev, zgolj stopnjuje in povečuje.
Še posebej moteče je, če odnos z bivšim partnerjem gojimo navkljub nasprotovanju našega novega partnerja. Takšno početje je sebično.
Ljubiti pomeni služiti in napraviti prostovoljno askezo za dobrobit drugega.
Nekdo, ki pa zaradi lastne navezanosti in iluzije ni sposoben uvideti, da je bolje in prav prekiniti (ali vsaj zelo omejiti) prejšnji odnos, ne pozna znanosti o ženski in moški naravi.
Prirejeno po: Andrej Pešec
- Preberite si še: Zakaj moški postane nesramen, neodgovoren in nezvest?