ZAKAJ ŠE NISTE OBOGATELI? Ruski psiholog o tem, zakaj "denar ljubi neustrašne"

14. 8. 2024
Deli
ZAKAJ ŠE NISTE OBOGATELI? Ruski psiholog o tem, zakaj "denar ljubi neustrašne" (foto: shutterstock)
shutterstock

Ruski psiholog Mihail Labkovski o psihologiji revščine in zakaj "denar ljubi neustrašne".

Psihologija denarja je področje, ki preučuje, kako naši miselni vzorci, čustva in vedenja vplivajo na naše finančne odločitve. Čeprav se denar pogosto obravnava kot zgolj sredstvo za menjavo dobrin in storitev, ima močan psihološki pomen, ki vpliva na naša čustva, samopodobo in odnose.

Naša prepričanja o denarju se pogosto oblikujejo že v otroštvu, na podlagi izkušenj v družini. Nekateri ljudje verjamejo, da je denar vir varnosti, drugi ga dojemajo kot sredstvo za pridobivanje moči ali priznanja. Ta prepričanja lahko močno vplivajo na naše vedenje, od tega, kako zapravljamo ali varčujemo, do tega, kako se soočamo s finančnimi tveganji.

Šparovček v obliki prašička
Profimedia

Mihail Labkovski je znan ruski psiholog, ki je v svojih raziskavah človeške psihe obravnaval tudi mentaliteto pomanjkanja, ki pogosto preprečuje ljudem, da bi dosegli tisto, kar si želijo. Tukaj je pet njegovih misli o psihologiji revščine.

"Oseba s psihologijo revščine odlaša svoje življenje na kasneje, sanja o dnevu, ko bo končno zaživela srečno in uspešno. A če odlagate življenje, denar ali zadovoljstvo, se ta dan morda nikoli ne bo zgodil."

"Moramo živeti za danes. Če ste danes nezadovoljni s tem, kar imate, kako lahko pričakujete, da bo jutri bolje?"

"Znak psihološko revne osebe je patološka negotovost glede sposobnosti zaslužiti denar."

"Potencialno bogata oseba se ne boji delati zase. Čeprav večina začne z delom za druge, tisti, ki stremijo k bogastvu, prej ali slej začnejo delati na svojem."

"Pomembno je razumeti, da denar ne mara strahu. Denar ljubi neustrašne."

Vir: sensa.mondo.rs

Vzemite LOVORJEV LIST in naredite TO

Novo na Metroplay: "Če bi ljudje vedeli, kakšno je to mučenje, koliko je solz in trpljenja …" | Sara Isaković