V dneh pred mrki pogosto vidimo številne objave na Facebooku od ljudi, ki nam svetujejo, naj "posadimo nova semena" in "začnemo nove projekte".
Vendar pa so mrki že tisočletja veljali za neugoden čas. Je to le vraževerje? In kaj je najboljše, kar lahko storimo med mrkom?
Kot pravi starodavna indijska legenda, se mrk zgodi, ko demona Rahu in Ketu maščujeta Soncu in Luni tako, da ju požreta in ukradeta njune svetlobne žarke. Njuna čista, ustvarjalna energija postane med mrkom in še nekaj dni po njem izkrivljena in temačna.
Resnica po vedski astrologiji je, da so mrki zelo slab čas za začetek ali sprejemanje pomembnih odločitev o projektih, odnosih, službah ali katerikoli drugi pomembni stvari v materialnem svetu.
To je zato, ker so ugodni začetki vedno blagoslovljeni s svetlobo, idealno svetlobo zdrave, polne lune in dnevnega sonca. Ker Rahu in Ketu požirata to svetlobo in jo na nevidne načine izkrivljata, se lahko karkoli, kar začnete, izkaže zelo nenavadno, in morda boste obžalovali, če boste takrat nekaj impulzivno končali.
- Preberite si še: OBDOBJE MRKOV: Bodite pozorni, prebujajo se stari karmični vzorci
Mrki so odličen čas, da ostanete doma, počivate in razmišljate. V resnici ponujajo posebno bogato priložnost za povezovanje z duhovnim svetom, saj so "tančice" v tem času tanjše.
Če se vrnemo k materialni realnosti, v obdobju 2–4 tednov med luninim in sončnim mrkom torej naj ne bi sprejeli pomembnih odločitev. Ali to pomeni, da nič, kar se začne med mrkom, ne more iti dobro? Ne, nič v astrologiji ne velja za vse ljudi ves čas.
A vendar je dobro upoštevati, da na dan mrka ali nekaj dni okoli njega ne začenjajte pomembnih novih projektov, ne podpisujte pogodb, ne sklepajte dogovorov ali ne počnite drugih materialnih aktivnosti, če imate drugo možnost.
Stvari lahko v času mrkov nenadoma zavijejo v nepričakovano smer, vendar se po zadnjem mrku znova uravnajo. Ena najpomembnejših stvari, ki jih je treba preveriti glede mrka, je, ali je viden tam, kjer ste, ko se zgodi. Kjer je viden, so njegovi učinki namreč še bolj izraziti.
Sončni mrki pa so običajno težji, ker je luna vedno nova/temna, kar takrat odvzame vitalno energijo lune iz našega okolja. Najpomembnejši dejavnik pa je, ali je mrk viden za nas.
V sredo, 18. septembra, zgodaj zjutraj (ob 04:45 uri) bomo tudi pri nas lahko v primeru jasnega vremena opazovali delni Lunin mrk. Ta pa bo manj izrazit, saj se bo v Zemljini senci znašel le 8,7 % Luninega premera.
Lunini in Sončevi mrki nastopajo v parih s časovno razliko 14 dni. Sončev mrk nato nastopi 2. oktobra ob 20:46 uri, vendar pri nas ne bo viden.
visionaryreadings.com
Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj