Vsak od nas je včasih slabe volje - tudi naš partner. Takrat je pomembno, da jim damo prostor, da so lahko slabe volje.
Ko je vaš partner v nekoliko "slabšem" razpoloženju, mu to dovolite. Omogočite mu prostor za slabo voljo. Če se nanj razjezite ali na druge načine ne sprejmete njegove slabe volje, ga s tem razčlovečite. Zagotovo ne boste pripomogli k boljši volji, temveč boste prej (nenamerno) dosegli obratno: partner se bo počutil, da ga ne sprejemate v celoti in da ga imate radi le takrat, ko je v dobri koži.
- Preberite si še: Raziskave kažejo, da je v zadnjem obdobju prisoten porast nezvestobe (piše terapevt)
Pomembno je, da se partner počuti varnega izraziti svojo slabo voljo in neprijetne občutke. S tem, ko v odnosu vlada občutek varnosti, ustvarimo tudi prostor za poglobitev odnosa in doseganje večje intimnosti.
Morda partnerjeva slaba volja v vas vzbuja jezo, osamljenost, celo tesnobo. A to so vaši občutki, ki jih morate razrešiti. Ozavestiti morate, da ima vaš partner pravico do slabih dni in da njegova naloga ni svoje občutke prilagajati tako, da vam ni potrebno razreševati vašega lastnega nelagodja.
Potrudite se, da njegova slaba volja ne vpliva na vas. Ne dovolite, da bi partnerjevo razpoloženje spremenilo vaš notranji mir in zadovoljstvo. Kljub temu, da sta par, sta lahko v nekem trenutku pač drugačne volje. To je človeško.
V kolikor pa ob njegovem razpoloženju sami začutite neprijetne občutke, je to odlična priložnost za samorefleksijo. Razmislite, zakaj vas razpoloženje druge osebe tako iztiri ter kako si lahko pomagate.
V zdravem odnosu se partnerja sprejemata v celoti; tudi ko je eden od njiju v slabi koži. Ozavestite, da je tudi vaš partner zgolj človek in da mu je, tako kot vam, dovoljeno biti slabe volje in imeti slab dan.
Prirejeno po: Todd Baratz