Pomladno Senso smo posvetili domu. Prinaša vam malce drugačne nasvete, ki vam bodo pomagali, da svoje stanovanje ali hišo spremenite v še toplejši dom.
Iz uvodnika urednice Tine Deu:
Nekaj let je že minilo, odkar sva se z možem preselila v svoje stanovanje. Kljub temu se še vedno spominjam belih sten, vonja po barvi in praznih prostorov, ki so kar klicali po tem, da vanje vneseva toplino doma. Čeprav sva v svoje novo domovanje v nekaj dneh znosila večino imetja, je še nekaj časa trajalo, preden sem se tukaj zares počutila doma. Tako kot ti zadihaš s prostorom, tudi prostor mora zadihati s tabo. Tista babičina svetilka mora najti svoje mesto, fotografija iz otroštva svoj kotiček na steni. Ugotoviti moraš, kje je najbolj pametno shranjevati kuhinjske krpe, kateri predal bo namenjen drobnarijam iz preteklosti in kam obesiti veliko ogledalo. Novi dom udomači radovednost sosedovih otrok, ki mimogrede pokukajo skozi vhodna vrata, prva večerja v dvoje in smeh prijateljev, ki jih povabiš na obisk.
Med najine štiri stene pa je pravo domačnost prinesla šele prva pomlad. Ko je sonce posijalo skozi okna in odkrilo pogled na cvetočo sosedovo češnjo … Tistega jutra se še danes spominjam, kot bi se zgodilo včeraj.
Od takrat je minilo že nekaj pomladi in naš dom je danes spet drugačen. Največ sprememb so vanj prinesli otroci. Stene niso več bele, saj jih ponekod krasijo odtisi otroških dlani, drugod pa njihove ‘čičke račke’. Ko zjutraj vstaneš, najprej brcneš v katerega od tovornjakov, ki ležijo vsepovsod, pogled pa spet odroma k sosedovi češnji, namesto da bi se ustavil na kupu nezloženega perila, ki že dneve sameva v najbolj temnem kotu. Prostor je izkoriščen do zadnjega kotička – prav vsak je namenjen delčku našega družinskega življenja. In čeprav pri nas ni nikoli kot iz škatlice, že dolgo ne bivamo zgolj med štirimi stenami. Imamo dom, v katerega se vsi radi vračamo.