Posebni efekti niso le v rokah človeka. Včasih narava kar sama poskrbi za neverjetne vizualne učinke.
OGNJENI SLAP V YOSEMITSKEM NARODNEM PARKU
Slap po imenu Horsetail Fall mirno curlja po skalnati steni v središču Yosemitskega narodnega parka v ZDA. Enkrat letno, na začetku februarja, pa ta sicer nevpadljiv slap postane pravi naravni fenomen. Zaradi položaja sonca, se v času zahajanja slap obarva v ognjeno barvo. Dogodek, ki ga domačini opisno imenujejo kar 'goreči slap' (the firefall), traja približno 10 minut, če zabave ne pokvarijo nič hudega sluteči oblaki.
Vir: Yosemite Blog
Fascinantni naravni fenomen je navdušil mnoge ljubitelje narave, zato so mu mu namenili tudi uradno stran: Yosemite Firefall. Tam je na ogled tudi sledeči video, ki vas bo zagotovo navdušil:
KOLUMBIJSKA REKA SE OBARVA
Cano Cristales je sicer precej vsakdanja reka, dokler se med septembrom in novembrom ne prične nenadno spreminjati. Ne v formi, temveč v izgledu, saj reka postane živopisen naravni pojav, za katerim pa tiči zelo enostavna razlaga.
V popoletnem obdobju se nivo vode dovolj zniža, da toplo sonce pogreje mahove, ki prekrivajo rečno dno. Ti se obarvajo, tu in tam tudi kaj zacveti in rezultat je rečno dno, ki je videti, kot reka, na katero so priklopljene odplake desetih kitajskih tovarn.
Zaradi pisanega videza rečnega dna, so lokalni prebivalci reko poimenovali v "Reka, ki je zbežala v paradiž." Dostop do reke je žal izredno zahteven, a vsekakor vreden truda.
NEVERJETEN SISTEM OBLAKOV V AVSTRALIJI
Avstralija že ima svoj delež izjemnih naravnih čudes, pozornosti pa so vsekakor vredni tudi t.i. oblaki jutranje slave (Morning Glory Clouds), ki se pojavljajo kot gigantske tube vodnih hlapov, dolge tudi do 1000 kilometrov. Ti izredno redki oblaki, ki v višino merijo tudi do 300 metrov, se pojavljajo le v zalivu Carpentaria v suhi sezoni med avgustom in novembrom.
Ob pojavu je zrak pred oblaki z veliko hitrostjo potisnjen navzgor, na zadnji strani oblaka pa divji turbulentni tokovi silijo zrak ponovno navzdol, s hitrostjo do 460m na minuto.
Pri tako ekstremnem vremenskem pojavu, bi pričakovali, da bodo prebivalci mesta Burketown, male naselbine v bližini zaliva, skrito opazovali to oblačno čudo. A ker govorimo o trpežnih Avstralcih, takšnega razpleta seveda ne moremo pričakovati. Nasprotno - Jonny Durand je videl te oblake in kojci pomislil: "Hej, na teh hudičih bi bilo pa dobro surfati." Divje letenje z zmajem nad Morning Glory oblaki je tudi uspešno dokumentiral.
Novo na Metroplay: Maja Keuc iskreno o življenju na Švedskem in kaj jo je pripeljalo nazaj