5 izvirnih trikov, da bo življenje v kuhinji preprosto

5. 10. 2017
Deli
5 izvirnih trikov, da bo življenje v kuhinji preprosto

Ste katerega že preizkusili?

1. Očistite blender v 30 sekundah

Najhitrejši in najlažji način za čiščenje blenderjev in tudi drugih mešalnikov je tak, da v blender nalijete toplo vodo, dodate kapljico čistila za posodo in vsebino dobro zmiksate. Na ta način se iz blenderja znebite maščobe (tudi tiste, ki se je že posušila) in ostalih ostankov hrane brez dodatnega pomivanja.

2. Z zamrzovanjem živil nad molje

Kdor je že imel opraviti s kuhinjskimi molji, ga ob pogledu na pajčevino v moki ali polenti lahko prime sveta jeza, saj se jih še zdaleč ni lahko znebiti in še okuženo hrano je potrebno vsakič znova vreči stran. Dobro je, da živila, ki so rada na udaru moljev, v originalni embalaži zapremo v plastično, pločevinasto ali stekleno posodo s pokrovom. Nasvet naših babic, ki v večini primerov zelo dobro deluje, je tudi, da vsa živila, ki jih prinesemo domov iz trgovine (moka, testenine, oreščke, ...), postavimo za dan ali dva najprej v zamrzovalnik. Molje pa lahko odganjamo tudi z lovorjem.

3. Brez neprijetnih vonjav v pomivalnem stroju

Eden od možnih vzrokov, da iz pomivalnega stroja neprijetno zaudarja, so lahko tudi ostanki umazanije na tesnilih za vrata. Rešitev je, da navlažite krpo s čistilom in očistite tesnilo za vrata.


Če se vonjave pojavijo, ker pomivalni stroj uporabljate z daljšimi časovnimi presledki, se jim lahko izognete tako, da uporabite osvežilec za pomivalni stroj Somat deo Duo-Pearls. Če ne želite sklepati kompromisov med učinkovitim pranjem in prijetnim vonjem pomivalnega stroja, so vam sedaj na voljo tablete ali gel Somat Gold z vonjem limete in limone. Te poleg učinkovitega odstranjevanja trdovratnih umazanij iz posod, brez predhodnega namakanja, zagotavljajo prijeten vonj limone in limete.

4. Zamaščena pečica je lahko preteklost

Tokrat imamo za vas domač pripravek iz povsem naravnih sestavin, ki bo vašo pečico očistil temeljito, izognili pa se boste tudi mučnemu drgnjenju. V manjši posodi zmešajte nekaj žlic sode bikarbone z vodo, da dobite gosto pasto. Porazporedite jo po stenah pečice. Soda bikarbona bi morala porjaveti. Pustite vsaj 12 ur. Naslednji dan odstranite z mokro krpo sodo bikarbono, kolikor je je le mogoče odstraniti. V stekleničko z razpšilom natočite nekaj alkoholnega kisa in popršite po površinah, kjer sode bikarbone niste mogli odstraniti. Nato obrišite z mokro krpo. Prižgite pečico na nizko temperaturo za 15-20 minut, da se posuši.

5. Kotliček za vodo in vodni kamen

V kotličku, v katerem grejete vodo za čaj, se lahko kmalu začno nabirati obloge vodnega kamna. Najlažje jih boste odstranili z belim kisom. V grelnik ga nalijte toliko, da prekrije dno in počakajte 15 minut. Če je obloga debelejša, nekaj ur. Če je kamen tudi po stenah grelnika, v kis pomočite gobico in z njo zmočite stene ter počakajte, da se obloge zmehčajo. Na koncu grelnik izplaknite s toplo vodo.

Novo na Metroplay: O psihiatriji in duševnih motnjah | Anica Gorjanc Vitez