Iskrenost je pomemben temelj vseh odnosov. A včasih kar težko ocenimo, kdaj nekdo z nami ni iskren. Preverite, kateri so znaki, da vam človek laže.
Preobračanje krivde
Če osebo soočite s svojimi dvomi, bo ta, v primeru da laže, morda poskušala zvaliti krivdo na vas.
Pogled brez mežikanja
Mežikanje je naraven pojav telesa; v minuti z očmi zamežikamo približno 15 do 20-krat. Ko pa nekdo laže, se pogosto zgodi, da v vas hladno strmi brez, da bi ob tem mežikal. Pretirano mežikanje je znak stiske ali tesnobe, zato se tudi to lahko pojavi pri ljudeh, ki se bojijo, da bi jih razkrinkali.
Preberite tudi:
Zardelost
Zardelost je običajen čustven odziv takrat, ko smo v stiski. Tudi osebe, ki so neiskrene, pogosto zardijo - predvsem takrat, ko imajo občutek, da jim ne verjamete.
Preveč informacij
Se vam je že kdaj zgodilo, da ste osebi postavili preprosto vprašanje, v odgovor pa ste dobili še nešteto informacij zraven? Če vam nekdo do potankosti opiše podrobnosti neke situacije, je čisto možno, da si je to situacijo izmislil. Ljudje si namreč zelo redko zapomnimo nekaj tako natančno, razen, če smo že vnaprej razmišljali, kakšno zgodbo si bomo izmislili, da prikrijemo laž.
Prekrivanje ust
Nekdo, ki ga skrbi, da se bo izdal, si bo instinktivno prekrival usta. Ko bo govoril, se bodo torej njegove dlani zadrževale v okolici ust. Lahko se s prsti igra z ustnicami ali kaj žveči. To dejanje je tudi znak, da oseba ne želi odgovarjati na vaša vprašanja.
Nenadno jecljanje
Ko smo živčni, se zelo pogosto zgodi, da začnemo jecljati. To se zgodi tudi takrat, ko se zlažemo. Če oseba začne nepojasnjeno jecljati, je tudi to lahko znak, da ni iskrena in da jo skrbi, da bi se izdala.
Zaščita svojih ranljivih točk
Ko oseba začuti nevarnost ali se počuti stisnjeno v kot, se vklopi instinkt, ki veleva, da zaščitimo svoje občutljive dele telesa. Moški lahko na primer prekriva svoje genitalije, medtem ko ženska poskuša z roko pokriti vrat.
Sprememba teme
Ste že kdaj komu postavili vprašanje, oseba pa je spremenila temo? Človek se na ta način izogiba pogovoru; lahko samo zato, ker mu je vprašanje preveč osebno ali o tem preprosto ne želi govoriti, lahko pa je tudi zato, ker laže in ne želi biti razkrinkan.
Prirejeno po: powerofpositivity.com