Pri holističnem zdravljenju mora pacient sodelovati

26. 10. 2023
Deli
Pri holističnem zdravljenju mora pacient sodelovati (foto: shuttersotck)
shuttersotck

Energijska medicina je holistična filozofija, ki uči: »Sam sem odgovoren za svoje zdravje, zato sem na neki ravni vplival na nastanek te bolezni. Vendar jo lahko pomagam tudi pozdraviti, če pozdravim sebe. To pomeni, da moram sočasno zdraviti svojo čustveno, mentalno, fizično in duhovno naravo.«

Zdravljenje ni enako okrevanju

Če se zdravljenja bolezni lotimo tako, kot je opisano v uvodu, pomeni, da uspešno nadzorujemo fizično napredovanje bolezni ali pa smo ga močno omejili.

A tudi če prebolimo telesno bolezen, ni nujno, da smo omilili tudi čustveni in mentalni stres, ki sta del bolezni. V tem primeru je zelo verjetno, da se bo bolezen spet pojavila.

Razlika med klasičnim in holističnim zdravljenjem

Pacient pri klasičnem zdravljenju raje prepusti moč zdravniku in predpisanim zdravilom, namesto da bi se dejavno spoprijel z boleznijo in zahteval zdravje nazaj.

Holistično zdravljenje pa je dejaven notranji proces, pri katerem moramo med drugim raziskati svoja stališča, spomine in prepričanja, da bi se osvobodili vseh negativnih vzorcev, ki nam preprečujejo popolno čustveno in duhovno okrevanje.

Ta notranji pregled nas neizogibno privede do tega, da se posvetimo tudi zunanjim okoliščinam in skušamo znova ustvariti življenje, namenjeno temu, da aktivira voljo – voljo do tega, da uvidimo in sprejmemo resnico o tem, kako živimo in porabljamo energijo, in voljo do tega, da začnemo uporabljati energijo za krepitev ljubezni, samospoštovanja in zdravja.

Odkrijte 6 ključev do samozdravljenja! Kliknite tukaj.

Jezik konvencionalne medicine zveni bolj vojaško od jezika energijske medicine: »Pacienta je napadel virus« ali »Snov je kontaminirala celično tkivo, kar je povzročilo malignom.« Konvencionalna medicinska filozofija vidi pacienta kot nedolžno – ali dobesedno nemočno – žrtev napada, ki ga ni izzvala. 

Kako poteka konvencionalno zdravljenje?

Pri konvencionalnem medicinskem zdravljenju pacient upošteva program, ki ga predpiše zdravnik, tako da je slednji tudi odgovoren za zdravljenje. Pri tem je seveda pozoren, ali pacient sodeluje s ponudnikom zdravstvenih storitev, ni pa pomembno, kako je pacient razpoložen – večino dela morajo opraviti zdravila in operacije.

Če je pri klasičnem zdravljenju oseba pasivna in privzame stališče »Samo naredite mi to«, ne ozdravi popolnoma; tudi če okreva, morda nikoli ne bo popolnoma odpravila izvora bolezni.

Pri holističnem zdravljenju mora pacient sodelovati

Pri holističnem zdravljenju se med pacientovo zavestjo in zdravilno zmožnostjo terapije, včasih pa celo terapevta, vzpostavi energijska povezava.

Holistična in konvencionalna medicina namreč različno dojemata moč: prva aktivno, druga pasivno. To pa je pomembna razlika, ki lahko močno vpliva na zdravljenje.

Povzeto po knjigi Anatomija duha, ki je izšla pri Založbi Primus

Preberite tudi:

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord