Zakaj se naše želje velikokrat izpolnijo šele takrat, ko na njih pozabimo?

23. 6. 2024
Deli
Zakaj se naše želje velikokrat izpolnijo šele takrat, ko na njih pozabimo? (foto: profimedia)
profimedia

Zakaj se stvari pogosto ne uresničujejo takrat, ko si jih tako močno želimo, temveč se zgodijo šele potem, ko na njih malce pozabimo?

Morda se sprašujete, zakaj se nekatere vaše želje ne uresničujejo takrat, ko si jih najbolj želite in se za njih najbolj trudite, potem pa (čez nekaj mesecev ali let), ko ste na njih že skoraj pozabili, se uresničijo.

Ena od razlag je ta, da čutimo obupno potrebo po izpolnitvi svoje želje, zato forsiramo njeno izpolnitev. Tako smo preobremenjeni s tem, da bi jo izpolnili, tako osredotočeni smo na cilj, da nismo pozorni na pot, ki nas vodi do njegove izpolnitve.

Velika ovira na poti do uresničitve želja je obupna potreba po nečem. Vam je kdaj uspelo nekoga prisiliti, da bi se zaljubil v vas? Lahko drugo osebo prisilite v to, da je vesela? Želje spadajo v isto kategorijo. Ne moremo izsiliti njihove uresničitve na silo. 

Šele, ko se naša osebna vibracija premakne iz stanja obupne potrebe v vibracijo večje sproščenosti, zadovoljstva in obilja, se lahko odpremo izpolnitvi naših želja.

Če smo v občutku pomanjkanja, pa bo to, kar bomo pritegnili k sebi, le še več pomanjkanja. Zato poskusite najti drobne življenjske radosti na poti do svojih želja in se ne potapljati v morje bremen. Poiščite občutek radosti in sproščenosti v vsakdanjih stvareh.

In ne pozabite, da se včasih želje ne uresničijo, ker morda še ni prišel čas zanje – uresničile se bodo takrat, ko bo to res pomembno – in ko boste zares pripravljeni na njih na vseh nivojih - zavestnem in podzavestnem. 

To pa ne pomeni, da bi morali pasivno sedeti in ne storiti ničesar. Za svoje želje se je treba aktivno truditi, vendar ne smemo pri tem biti togi in zakrčeni. 

Vir: Sensa.rs

Novo na Metroplay: "Za vsako uro, ki jo vložimo v vadbo, dobimo nazaj 3 ure življenja" | Leon Bedrač, 2. del