Vsako razmerje je edinstveno, zato ni enega samega recepta za ustvarjanje trajnega razmerja. Vendar pa uspešna razmerja pogosto delijo nekatere skupne lastnosti in vedenja. Obstajajo tri vprašanja, na katera lahko odgovorite z "da" ali "ne", in če boste na vsa odgovorili pritrdilno, je velika verjetnost, da ste ustvarili razmerje, ki bo trajalo in v njem ne bo skrivnosti.
1. Bi z vašim partnerjem lahko bila dobra prijatelja, četudi ne bi bila v razmerju?
Ljudje, ki so v zdravem razmerju, pogosto na to vprašanje odgovorijo pritrdilno. Raziskave kažejo, da partnerji, ki cenijo prijateljski vidik razmerja, dosegajo večje spolno zadovoljstvo, zvestobo in ljubezen. Takšni pari prepoznajo, da je romantično razmerje zavedna izbira, ki jo sprejemata vsak dan. Če se partnerja resnično cenita kot prijatelja in ljubimca, si ne moreta predstavljati življenja brez skupne rasti in uživanja v družbi drug drugega.
Preberite tudi:
Mnogi pari na žalost ostajajo v razmerjih iz manj ljubečih razlogov. Nekateri ostanejo skupaj, ker so v razmerja že veliko vložili in se bojijo izgube, kljub temu da se s partnerjem ne ujamejo. Drugi ostanejo v razmerju, ker je to vse, kar poznajo – četudi njihovo razmerje ni srečno, postane namreč skozi čas znano in udobno.
2. Ali imate radi osebo, ki ste, ko ste v bližini svojega partnerja?
Ljudje, ki so v razmerjih, pogosto gledajo nase in na partnerja kot na enoto iz dveh delov. Individualnost je prav tako pomembna, saj vpliva na številne načine, kako komuniciramo znotraj naših razmerij.
Pomembno je, da oba partnerja cenita in ljubita različico sebe, ki jo izkazujeta v prisotnosti drug drugega. V zdravem razmerju partnerja sprejemata in podpirata drug drugega v vseh pogledih, kar omogoča rast in izboljšanje posameznika. Ta nenehna ljubezen in oboževanje omogočata, da vsak od njiju postane bolj izpolnjen, motiviran in srečen.
3. Bi še vedno želeli biti s svojim partnerjem, četudi se ne bi nikoli spremenil?
Prava ljubezen in zdravo razmerje temeljita na sprejemanju partnerja takšnega, kot je, brez da bi ga želeli spremeniti. Čeprav si pogosto želimo, da bi naš partner bil brez napak, je dejstvo, da popolnost ne obstaja.
V zdravem razmerju se partnerji sprejemajo z vsemi pomanjkljivostmi, se ne obsojajo in kljub napakam ostajajo predani drug drugemu. Sprejemanje s strani partnerja pomembno prispeva k zadovoljstvu v razmerju. Partnerji, ki si želijo, da bi se njihov partner spremenil, težko čutijo zadovoljstvo.
Vir: psychologytoday.com