Kakšen je duhovni pomen artritisa?

3. 1. 2024
Deli
Mnogi verjamejo, da imajo naše misli in energijsko telo pomemben vpliv na naše fizično zdravje in da se avtoimunske bolezni razvijejo zaradi izkušenj, ki smo jih imeli v preteklosti. (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Ali lahko naša zdravstvena stanja nosijo tudi globlji duhovni pomen? Mnogi verjamejo, da imajo naše misli in energijsko telo pomemben vpliv na naše fizično zdravje in da se avtoimunske bolezni razvijejo zaradi izkušenj, ki smo jih imeli v preteklosti.

Artritis predstavlja skupino stanj, pri katerih pride do otekline v enem ali več sklepih. Pod tem imenom se skriva več kot sto različnih bolezni, ki vplivajo na sklepe, mišice in vezivna tkiva, kar povzroča bolečine, vnetja ter težave po celem telesu.

Povezava med avtoimunskimi boleznimi in duševnim zdravjem

Vedno več posameznikov povezuje duhovnost in znanost. Mnogi zdravstveni strokovnjaki, kot je denimo dr. Joe Dispenza, se ukvarjajo s tem področjem in zagovarjajo idejo, da med duhovnostjo in znanostjo obstaja močna povezava, ki je bila prej morda spregledana.

Poleg tega številne študije kažejo na povezavo med avtoimunskimi boleznimi, travmo ter duševnim zdravjem. Strokovnjaki celo trdijo, da imajo ljudje, ki so doživeli travmatičen dogodek ali doživljajo veliko stresa, za 60 odstotkov večje tveganje za razvoj avtoimunske bolezni.

Stres, žalost in depresija močno vplivajo na naše telo

Visoka raven stresa, žalost, depresija in druga čustvena stanja imajo oprijemljive posledice za naše telesno zdravje. Kako se to zgodi? Stres in z njim povezana stanja povzročijo visoke ravni kortizola in adrenalina v telesu, kar posledično aktivira imunski sistem in ga prepriča, da smo ogroženi.

Telo se nato začne boriti, a ker ni fizične grožnje, se adrenalin ne porabi. Ta kemična reakcija se lahko zatakne v ponavljajočem se ciklu, kar ima lahko škodljive učinke na telo, povzroča nenehen stres in sčasoma pripelje do avtoimunskih bolezni, kot je artritis.

Darilo za Sensa bralce: Brezplačen priročnik s skrivnostmi tradicionalne kitajske medicine

Morebitni vzroki artritisa

Nepredelana travma: Če ne predelamo čustvenih travm, lahko sprožimo pretiran odziv imunskega sistema, ki se začne boriti proti lastnemu telesu. To lahko povzroči otekanje, bolečino in različne fizične simptome.

Neučinkovito izražanje čustev: če čustev ne izrazimo v okolje, energija obstane v telesu, kjer začnejo škodovati lastnemo telesu.

Podedovana travma: Dokazi kažejo, da lahko travma preteklih generacij vpliva na spremembe v DNK ter povzroči težave s fizičnim in duševnim zdravjem pri potomcih. Ta vzorec (načina vedenja ali čustovanja) se lahko prenaša skozi generacije in povzroča bolezni, kot je artritis.

Kako se soočiti s temi težavami?

Delo na sebi, raziskovanje, izboraževanje, samozavedanje in predelovanje čustvenih travm lahko pomembno prispevajo k izboljšanju duševnega in fizičnega zdravja. Psihoterapija, delo s travmo in dvigovanje čustvene zrelosti nam lahko pomagajo prepoznati in izraziti potlačena čustva, iz katerih se razvijajo bolezni.

V sodelovanju skupaj z uradno medicino lahko ustvarimo holističen pristop k zdravju, ki vključuje tako fizično kot tudi duševno in duhovno zdravje ter prinese pomembne koristi za naše celostno počutje.

Vir: Awakeningstate.com

Preberite tudi:

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja