Želodec predstavlja prebavo. Vendar ne prebavljamo zgolj hrane in fizičnih hranil, pač pa tudi čustva, ideje, misli in kakršnekoli spremembe v življenju.
Želodec je velika fleksibilna vreča, katere naloga je, da razkraja, kar pride vanj. Razstavlja v takšno obliko, da lahko telo sprejme hranila. Dodaja kislino, hormone, enzime... dokler ni vse utekočinjeno.
Podoben proces se zgodi, ko prebavljamo nove ideje, misli in čustva. Sprva idejo, misel ali čustvo pogoltnemo in nato jih prebavljamo, razstavljamo na delčke in absorbiramo. Tako kot slaba hrana zastrupi telo, imajo lahko potlačena in neizražena čustva učinek zastrupitve.
Po tradicionalni kitajski medicini je prav čustvena dishramonija primaren vzrok za bolezni.
Tako kot fizično telo potrebuje hrano za rast in opravljanje vsakodnevnih dejavnosti, potrebujemo tudi čustveno, mentalno in duhovno hrano. Metafizično gledano "dobro počutje" ni doseženo le s spremembo prehrane, pač pa potrebujemo celostno spremembo, ki vključuje predvsem spremembo vedenja in načina izražanja čustev.
Če imamo težave s prebavo, je velika verjetnost, da imamo tudi težave s tem, da bi prebavili določene dogodke in določena čustva.