Kdo sem bil v preteklem življenju?

2. 3. 2024
Deli
Kdo sem bil v preteklem življenju? (foto: shutterstock)
shutterstock

Danes se bomo lotili vprašanja, ki si ga pogosto postavljamo: »Ali res živimo večkrat ali gre za izmišljotine?« Preberite si, kaj o tem pravi avtorica Denise Linn, ki jo je pri sedemnajstih ustrelil neznanec in je doživela obsmrtno izkušnjo. 

V trenutkih, ko so navzoči mislili, da je umrla, je Denise uzrla drug svet in občutila globok notranji mir. Ta nenavadna izkušnja jo je najprej preusmerila k družinskemu izročilu – je potomka severnoameriških Indijancev –, pozneje pa je preučila še številne domorodske kulture po svetu. Postala je svetovno cenjena zdravilka, predavateljica in publicistka. Kaj torej pravi sama o raziskovanju preteklih življenj? 

Raziskovanje preteklost življenj je pot do duše

Raziskovanje prejšnjih utelešenj je lahko dobra metoda za potovanje v najgloblje tolmune uma in odkritje mesta, kjer so shranjeni spomini na izkušnje vseh prejšnjih življenj. To je lahko tudi pot naravnost do duše. Ko boste odkrivali in zdravili stare rane in se osvobodili samoomejujočega prepričanja, boste spoznali svoj resnični namen in pravo mesto v svetu.

Naša kultura nas uči, naj ne verjamemo v prejšnja življenja

Naša kultura nas uči, naj se ne menimo za stvari, ki niso znotraj dogovorjenega okvira normalne resničnosti. Nepripravljenost priznati zmožnost spominjati se prejšnjih življenj morda korenini v našem otroštvu, v katerem smo doživeli podcenjevanje in zanemarjanje domišljije, ki je bila potisnjena v območje izmišljenega.

Ko otrok spregovori o namišljenem nevidnem prijatelju ali ko kdo vidi duha ali angela, mu rečemo, naj se ne zmeni za te zaznave, saj so le plod njegove domišljije. Kadar ljudje tako omalovažujejo te stvari, v resnici oskrunijo eno od svojih najbolj svetih zmožnosti, zmožnost črpati iz intuicije in biti vizionar.

Človeška domišljija je eno od najbolj mogočnih duhovnih orodij

Je vhod v druge svetove in pot, po kateri so stopali starodavni vidci, da bi prodrli v druge dimenzije ter potovali skozi čas in prostor. Tudi mistiki in preroki se zanašajo na domišljijo za raziskovanje subtilnega notranjega kraljestva in odkrivanje univerzalnih resnic. Domišljija je sveta zmožnost vseh, zato vas spodbujam, da zanetite ustvarjalno iskro v sebi in raziščete, kdo in kaj ste bili.

Zgodbe ljudi o prejšnjih življenjih so potrdile tudi zgodovinske raziskave

Ko se vračate v prejšnja življenja, pridejo na površje podobe in spomini – včasih s številnimi podrobnostmi. Poznamo veliko dokumentiranih primerov ljudi, ki so se med regresijo neverjetno podrobno spominjali svojih prejšnjih življenj, njihove pripovedi pa so pozneje potrdili z zgodovinskimi raziskavami. Seveda pa za največ življenj ni nobenih poročil, zato so te »zgodbe« izgubljene za vedno in ni mogoče najti pisnega dokaza, da so vaši spomini na daljno preteklost resnični.

Si izmišljam? 

Ni pomembno, ali so uzrte podobe zares slike prejšnjega življenja – pomembna je ponujena možnost raziskovanja njihovih pomenov. Četudi miselne slike, ki pridejo na površje, niso zares spomini na prejšnje življenje, temveč preprosto simboli iz nezavednega, jih je vredno raziskati. So namreč verodostojni izrazi notranjega življenja in njihovo razumevanje lahko zelo izboljša kakovost bivanja.

Čeprav bo veliko priklicanih spominov odraz nekdanje dejanskosti, bo dokazovanje resničnosti manj pomembno kot osebnostna rast, ki jo bo spodbudilo »ogledovanje« preteklosti. Na duhovni ravni si seveda »izmišljujete«. Vedno si vse izmišljujete, ne glede na to, kaj doživljate, kajti življenjske okoliščine so rezultat notranje ustvarjalne sile. Vsak hip si izmišljate in manifestirate svoje življenje. Da bi se spomnili prejšnjih življenj, se zato preprosto prepustite in bodite pripravljeni »izmišljati si«.

Povzeto po knjigi V 21 dneh do uvida v prejšnja življenja, Denise Linn

Preberite tudi:

Poglejte si tudi podkast o tem, zakaj bi Slovenija morala nujno zakonsko urediti področje psihoterapije, pa tudi o duševnih stiskah, še posebej v navezavi z nasiljem, spolnimi zlorabami in alkoholizmom, ki se prepogosto dogaja za zaprtimi vrati slovenskih družin: 

Novo na Metroplay: "Naš največji uspeh je bil tudi strel v koleno" | Ivo Boscarol