Kako se Rita Ora spopada z napadi panike in anksioznosti?

21. 3. 2024
Deli
Kako se Rita Ora spopada z napadi panike in anksioznosti? (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Britanska pevka je našla svojevrsten način za soočanje s tesnobo.

Pevka Rita Ora je v intervjuju za podcast z naslovom Brave New World intimno spregovorila o svojem boju z napadi panike in tesnobe. Ob tej priložnosti je, kot poroča britanski Daily Mail, poudarila, kako pomembno je zanjo duševno zdravje in koliko truda vlaga vanj.

Razkrila je, da si pomaga s kitajsko medicino, natančneje akupunkturo. Znano je, da lahko akupunktura pomaga pri obvladovanju napadov panike. Nanos igel na predel trebuha sprošča živčni sistem, izboljšuje prekrvavitev in limfni obtok ter tako zmanjšuje fizične simptome tesnobe, še posebej pa je koristen zato, ker lahko pomaga uravnavati raven kortizola in drugih stresnih hormonov ter s tem blaži občutek tesnobe.

Pevka pravi, da je v svoje zdravljenje vključila številne poglede in tehnike, med drugim tudi dihalne vaje, meditacijo, telesno vadbo in je zagovornica celostnega pristopa reševanja svojih stisk.

Predvsem ji je pomagala naslednja metoda: Najprej začne z meditacijo, ki traja vsaj 20 minut in se med tem sprošča ali posveti dihalnim vajam, nato pa uporabi infrardečo savno, ki ji sledi hladen tuš. Različne študije so pokazale, da ima to lahko stimulativen učinek na telo in pomaga pri sproščanju endorfinov in drugih nevrotransmiterjev, ki so povezani z izboljšanjem razpoloženja. Poleg tega, da znižuje raven kortizola, stimulira tudi možgane - natančneje izboljša koncentracijo in mentalno jasnost ter s tem poveča odpornost na stresne situacije. Ta metoda pa po mnenju strokovnjakov lahko pomaga tudi tistim, ki potrebujejo novo metodo za izboljšanje kakovosti svojega spanca. Hladna prha namreč spodbuja sprostitev mišic, kar uravnava splošno telesno napetost. Sproščeno telo pa je seveda glavna sestavina zdravega in dobrega spanca. 

Potrebno pa se je seveda zavedati, da stvari, kot so savne in hladni tuši ne bodo uredili primarnega vzroka duševnih stisk. Potrebno je urediti predvsem medsebojne odnose, v katerih živimo, ter se naučiti primerno izražati čustva. 

Vir: sensa.story.hr

Preberite si še:

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja