To, kako se s partnerjem držita za roke, veliko razkriva o vajinem odnosu

13. 10. 2023
Deli
To, kako se s partnerjem držita za roke, veliko razkriva o vajinem odnosu (foto: shuttersotck)
shuttersotck

Držanje za roke je gesta, ki je tako naravna, da se je včasih niti ne zavedamo. Ni naključje, da je to dejanje tako priljubljeno, saj ima posebno mesto v človeških medsebojnih odnosih.

Zakaj se sploh držimo roke?

Gre za evolucijsko zapuščino, saj smo instinktivno nagnjeni k temu, da se z ljudmi povezujemo prek dotika. Že opazovanje dojenčkov nam pokaže, kako ti samodejno primejo prst drugega človeka in ga držijo. Čeprav ta instinkt sčasoma izgine, pa nam dotik tudi kot odraslim pomeni ogromno.

1. Dlan, obrnjena navzdol

Eden od pogostejših načinov držanja za roke lahko razkrije nekaj o dinamiki moči v razmerju. Strokovnjaki verjamejo, da je oseba, katere dlan je zgoraj (torej obrnjena navzdol), v odnosu bolj dominantna. Raziskave kažejo, da je to pogosto povezano s spolom, saj moški pogosteje postavijo svojo dlan na vrh, tudi če je ženska višja.

2. Prepletanje prstov

Če se vajini prsti med držanjem za roke prepletejo, to nakazuje visoko stopnjo intimnosti in skrbnega odnosa med vama. Prepleteni prsti kažejo, da sta pripravljena pokazati svojo ranljivost, kar odraža vajino globoko povezanost.

3. Nežno držanje za roke

Ko se partnerja nežno, a trdno držita za roke, to lahko kaže na razumevanje, spoštovanje meja in potrebo po medsebojni povezanosti. Ta nežna drža simbolizira globoko povezanost, ki ne omejuje individualnosti posameznika.

4. Sproščeno prepletanje prstov

Sproščena drža rok nakazuje zaupanje in skrb partnerjev drug do drugega, ob čemer pa ohranjata določeno razdaljo. Kljub strasti, ki ju povezuje, sta čustveno stabilna tudi, ko sta narazen. Ta sproščen pristop obenem izraža tudi željo po fizični povezanosti in nežnosti.

5. Držanje za zapestje

Na prvi pogled lahko ta položaj nakazuje potrebo po nadzoru, a tudi močno intimnost. To je lahko znak močne želje po bližini, ki jo včasih napačno razumemo kot preveč odločno ali posesivno.

Povzeto po Marriage.com

Vabljeni, da odkrijete Jurklošter, ki sta ga v posebnem Sensa intervjuju raziskovala pater Karel Gržan in Ana Vehovar: 

Poglejte pa si tudi podkast, v katerem je Borut Pahor gostil Tino Maze: