Ključ do dobrega zdravja je LE DELNO v načinu prehranjevanja

14. 5. 2020
Deli
Ključ do dobrega zdravja je LE DELNO v načinu prehranjevanja (foto: Unsplash.com)
Unsplash.com

Zavedajte se, da je ključ do dobrega zdravja le delno v načinu prehranjevanja in življenjskih navadah, precej pomembnejši so naš odnos do življenja, količina osebne energije in optimističen pogled na svet. Zato takrat, ko si dvignemo količino energije, okrepimo tudi svojo čustveno imunost.

Poskrbite za čustveno imunost!

Kadar predolgo ignoriramo potrebe svojega čustvenega telesa, začne jokati in hrepeneti po tem, da ga slišimo. Če ga kljub temu ne slišimo, to vpliva na fizično telo – v obliki tegob ali bolezni. Takrat posameznik ne čuti več le neprijetnih čustev, ampak bolečino v telesu, pojavijo se nevrološke motnje, spolne disfunkcije, omedlevica … Zato je vedno priporočljivo odkrivanje vzrokov za te težave.

Vsi imamo fizično, mentalno in čustveno telo, vendar imunost večinoma povezujemo z zdravstvenim stanjem fizičnega telesa. Čustvenemu telesu ne namenjamo dovolj pozornosti, ker je nevidno. In pozabljamo, da ima tudi čustveno telo dobra in slaba obdobja, vzpone in padce imunosti. Za imunost fizičnega telesa najpogosteje poskrbimo tako, da pazimo na prehrano, da dovolj spimo in imamo redne zdravniške preglede. Kaj pa počnemo, da bi poskrbeli za krepitev imunosti čustvenega telesa? Žal večina izmed nas ne počne ničesar.

Čustveno telo vsebuje vsa naša potlačena čustva, različna omejujoča prepričanja,
travme iz otroštva, vse negativne izkušnje, ki smo jih nabrali v življenju. Vsa ta bremena nosimo v sebi, ker jih nismo predelali, ozavestili in pravočasno izkoreninili. Predstavljajte si, da na hrbtu nenehno nosite torbo, ki je težka 30 kilogramov, nato pa jo nekega dne odložite. Kako bi to vplivalo na vaše fizično telo?

Čutili bi olajšanje. Vsi nosimo čustveno breme, ki je težko natanko toliko, kolikor nam ga ni uspelo predelati in odložiti. Če bi se nam uspelo osvoboditi tega bremena ali ga vsaj zmanjšati, se ne bi počutili le olajšano, ampak bi tudi izboljšali zdravje svojega čustvenega telesa ter bi hkrati s tem pomagali tudi fizičnemu telesu.

Sporočila, ki nam jih pošilja naše telo v obliki fizičnih simptomov, so vedno tudi sporočila našega čustvenega telesa.

Celoten članek lahko preberete v tiskani reviji Sensa junij/julij 2020; v prodaji od 15. maja

Poglejte si še:

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja