Sabrina Janežič o glasu kot izjemnem terapevtskem orodju za odpravljanje posledic travme

21. 6. 2023
Deli
Sabrina Janežič o glasu kot izjemnem terapevtskem orodju za odpravljanje posledic travme (foto: sensa)
sensa

Kako lahko glas uporabimo za ponovno povezavo s svojim telesom, čustvi in občutki? Sabrina deli svoje znanje in izkušnje o tem, kako lahko terapevtsko delo z glasom pomaga pri procesu osvobajanja od posledic travme.

VIDEO:

Dr. Metka Kuhar je v tokratni epizodi podkasta Krmarjenje s travmo v Modri sobi gostila Sabrino Janežič, zagovornico uporabe glasu kot orodja za samozdravljenje in samoizražanje.

V podkastu sta se osredotočili na vlogo človeškega glasu v procesu okrevanja od travme. Glas je temeljna vibracija in izraz posameznika, ki nas pomembno oblikuje skozi vse faze življenja, začenši že v prenatalnem obdobju. Predstavlja odraz našega celostnega zdravja in ravnovesja, pomembno gradi našo odnosnost in nas predstavlja v svetu. Glas povezuje našo fizično in energijsko raven, preko poglobljenega dela z glasom lahko vstopamo globlje v telo, njegove spomine, v bremenilne izkušnje, pa tudi v prostor notranje moči.

Izvedeli boste, kako lahko glas uporabimo za ponovno povezavo s svojim telesom, čustvi in občutki. Sabrina deli svoje znanje in izkušnje o tem, kako lahko terapevtsko delo z glasom pomaga pri procesu osvobajanja od posledic travme. Kako lahko svoj glas uporabimo kot orodje za izražanje svoje resnice in s tem dosežemo bolj pristno in izpolnjeno življenje? Kako se v našem glasu, doživljanju, izražanju in delovanju odraža, če smo bili utišani oziroma se utišamo sami? 

»Lahko rečemo tudi, da je glas naša resnična Bit, naša Resnica, naše jedro, ker povezuje našo energijsko in fizično raven. Delo z glasom zato v terapevtskem procesu odpira dragocen in pomemben prostor osvobajanja izpod primeža travmatskega objema. Ob tem pa gradi most med vidnim in nevidnim ter nas spušča v največje globine stika s telesom, v prostor osebne moči, zaupanja in samozdravljenja.« - Sabrina Janežič

Metka Kuhar, redna profesorica socialne psihologije na Univerzi v Ljubljani, je priznana predavateljica in raziskovalka, avtorica številnih znanstvenih in poljudnih prispevkov. V svojih novejših študijah raziskuje tematiko psihološke travme. Terapevtsko deluje v okviru metta.si.

Podkast lahko poslušate tudi preko avdio vsebin:

Če ste zamudili prejšnje pogovore jih lahko najdete tukaj: